II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Levering af flytteydelser til 8 FUS-kommuner
II.1.2)Hoved-CPV-kode60000000 Transporttjenester (ikke affaldstransport)
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører levering af flytteforretninger til 8 medlemskommuner af Fælles Udbud Sjælland. Udbuddet er opdelt i delaftaler pr. kommune.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delaftale 1 - Køge Kommune
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)60100000 Vejtransport
63122000 Opmagasinering
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Køge Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.
Delaftale 2 - Roskilde Kommune
Delkontraktnr.: 2
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Roskilde Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.
Delaftale 3 - Greve Kommune
Delkontraktnr.: 3
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Greve Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.
Delaftale 4 - Faxe Kommune
Delkontraktnr.: 4
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Faxe Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.
Delaftale 5 - Næstved Kommune
Delkontraktnr.: 5
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Næstved Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.
Delaftale 6 - Vordingborg
Delkontraktnr.: 6
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Vordingborg Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.
Delaftale 7 - Ringsted Kommune
Delkontraktnr.: 7
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Ringsted Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.
Delaftale 8 - Holbæk Kommune
Delkontraktnr.: 8
Delaftalen vedrører indkøb af flytteforretninger til Holbæk Kommune (Ordregiver). Der er primært tale om flytning af inventar indenfor eller mellem Ordregivers bygninger, alternativt til/fra opmagasineringsstedet. Flytteopgaven omfatter – som udgangspunkt – afhentning af flyttegodset, kørsel samt løs anbringelse af flyttegodset efter Kundens anvisning på den nye plads.