Direktiv 2004/18/EF
II.1)Beskrivelse
II.1.1)Den ordregivende myndigheds betegnelse for kontrakten:
Støtte i forbindelse med konsekvensanalysen af en rammeforordning for sociale EU-statistikker.
II.1.2)Kontrakttype og leverings- eller udførelsessted for bygge/anlægsarbejdet, varerne eller tjenesteydelserneTjenesteydelser
Tjenesteydelseskategori nr. 10: Markeds- og opinionsundersøgelser
Hovedleverings- eller hovedudførelsessted for bygge- eller anlægsarbejde, varer eller tjenesteydelser: i kontrahentens lokaler.
NUTS-kode
II.1.4)Oplysninger om rammeaftale
II.1.5)Kort beskrivelse af kontrakten eller indkøbet/indkøbene
Dette udbud omfatter støtte til Eurostat i forbindelse med konsekvensanalysen af en rammeforordning for sociale EU-statistikker.
II.1.6)CPV-glossaret (common procurement vocabulary)79330000 Statistiske tjenesteydelser
II.2)Kontraktens mængde eller omfang
II.2.1)Samlet mængde eller omfang:
400 persondage.
II.2.2)Oplysninger om optionerOptioner: nej
Οδηγία 2004/18/ΕΚ
II.1)Περιγραφή
II.1.1)Ονομασία που δόθηκε στη σύμβαση από την αναθέτουσα αρχή:
Παροχή στήριξης στην εκτίμηση αντίκτυπου για κανονισμό-πλαίσιο στον τομέα των ευρωπαϊκών κοινωνικών στατιστικών.
II.1.2)Είδος της σύμβασης και τόπος των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχήςΥπηρεσίες
Κατηγορία υπηρεσιών: αριθ 10: Υπηρεσίες έρευνας αγοράς και δημοσκοπήσεων
Κύριος τόπος ή τοποθεσία των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχής: Στις εγκαταστάσεις του αναδόχου.
Κωδικός NUTS
II.1.4)Πληροφορίες για τη συμφωνία πλαίσιο
II.1.5)Σύντομη περιγραφή της σύμβασης ή των αγορών
Η παρούσα πρόσκληση υποβολής προσφορών καλύπτει την παροχή στήριξης προς την Eurostat όσον αφορά στην εκτίμηση αντίκτυπου για κανονισμό-πλαίσιο στον τομέα των ευρωπαϊκών κοινωνικών στατιστικών.
II.1.6)Κοινό λεξιλόγιο για τις δημόσιες συμβάσεις (CPV)79330000 Υπηρεσίες στατιστικής
II.2)Ποσότητα ή έκταση της σύμβασης
II.2.1)Συνολική ποσότητα ή έκταση:
400 ανθρωποημέρες.
II.2.2)Πληροφορίες σχετικά με δικαιώματα προαίρεσηςΔικαιώματα προαίρεσης: όχι
Aankondiging van een opdracht
Richtlijn 2004/18/EG
II.1)Beschrijving
II.1.1)Door de aanbestedende dienst aan de opdracht gegeven benaming:
Bijstand bij de effectbeoordeling voor een kaderverordening op het gebied van Europese sociale statistieken.
II.1.2)Type opdracht en plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de dienstenDiensten
Dienstencategorie nr 10: Diensten voor marktonderzoek en peiling van de openbare mening
Belangrijkste plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de diensten: in de kantoren van de contractant.
NUTS-code
II.1.4)Inlichtingen over de raamovereenkomst
II.1.5)Korte beschrijving van de opdracht of de aankoop/aankopen
Deze uitnodiging tot inschrijving betreft de verlening van bijstand aan Eurostat bij de effectbeoordeling voor een kaderverordening op het gebied van Europese sociale statistieken.
II.1.6)CPV-classificatie (Gemeenschappelijke woordenlijst overheidsopdrachten)79330000 Statistische dienstverlening
II.2)Hoeveelheid of omvang van de opdracht
II.2.1)Totale hoeveelheid of omvang:
400 mandagen.
II.2.2)Inlichtingen over optiesOpties: neen
Directiva 2004/18/CE
II.1)Descriere
II.1.1)Denumirea atribuită contractului de autoritatea contractantă:
Susţinere pentru evaluarea impactului unei regulament-cadru în domeniul statisticilor sociale europene.
II.1.2)Tipul contractului și locul de executare a lucrărilor, de livrare a produselor sau de prestare a serviciilorServicii
Categoria de servicii nr 10: Servicii de studiere a pieței și sondaje de opinie
Locul principal de executare a lucrărilor, de livrare sau de prestare: Sediul contractantului.
Cod NUTS
II.1.4)Informații privind acordul-cadru
II.1.5)Descrierea succintă a contractului sau a achiziției/achizițiilor
Această invitaţie la licitaţie vizează susţinerea Eurostat pentru evaluarea impactului unui regulament-cadru în domeniul statisticilor sociale europene.
II.1.6)Clasificare CPV (Vocabularul comun privind achizițiile publice)79330000 Servicii statistice
II.2)Cantitatea sau domeniul contractului
II.2.1)Cantitatea totală sau domeniul:
400 de om-zile.
II.2.2)Informații privind opțiunileOpțiuni: nu