Denne bekendtgørelse er kun vejledende
Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:Sagsnr.: JRC/GEE/2021/OP/0440 (planned)
II.1.2)Hoved-CPV-kode42122450 Vakuumpumper
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rammeaftale om vakuumdele (måler, pumper, ventiler...) forbundet med facilitetens forskellige strålelinjer (MONNET, GELINA, RADMET...).
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 230 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)42122450 Vakuumpumper
31711400 Elektronrør og radiorør
42131230 Skydeventiler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: II.2.14)Yderligere oplysninger
Se internetadressen anført i afsnit I.3).
This notice is for prior information only
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:Reference number: JRC/GEE/2021/OP/0440 (planned)
II.1.2)Main CPV code42122450 Vacuum pumps
II.1.4)Short description:
FWC for vacuum parts (gauge, pumps, valves...) linked to the different facility beamline (MONNET, GELINA, RADMET...).
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 230 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)42122450 Vacuum pumps
31711400 Valves and tubes
42131230 Gate valves
II.2.4)Description of the procurement: II.2.14)Additional information
See internet address provided in section I.3).
Toto oznámenie poskytuje len predbežné informácie
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Dodávka dielov pre vákuum
Referenčné číslo: JRC/GEE/2021/OP/0440 (planned)
II.1.2)Hlavný kód CPV42122450 Vákuové čerpadlá
II.1.4)Stručný opis:
Rámcová zmluva na diely pre vákuum (meradlo, čerpadlá, ventily atď.) spojené s lúčovou líniou rôznych zariadení (MONNET, GELINA, RADMET atď.).
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 230 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV42122450 Vákuové čerpadlá
31711400 Elektrónky a trubice
42131230 Uzatváracie ventily
II.2.4)Opis obstarávania:
Dodávka dielov pre vákuum.