II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
EU-udbud af sundhedsfaglige vikarydelser til Jysk Fællesindkøb (light-udbud)
Sagsnr.: 132856
II.1.2)Hoved-CPV-kode85000000 Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører indkøb af sundhedsfaglige vikarydelser indenfor særlige faggrupper, jf. udbudslovens afsnit III (Light-udbud).For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de mindstekrav ydelserne skal opfylde, henvises til udbudsbetingelser, udkast til rammeaftalen, kravspecifikationen (bilag 2) og tilbudslisten (bilag 3).
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 003 800 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delaftale 1 - Favrskov Kommune
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)85000000 Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Delaftalen omfatter ydelser jf. bilag 3 - Tilbudslisten til den respektive kommune
Delaftale 2 - Mariagerfjord Kommune
Delkontraktnr.: 2
Delaftale 3 - Norddjurs Kommune
Delkontraktnr.: 3
Delaftale 4 - Rebild Kommune
Delkontraktnr.: 4
Delaftale 5 - Skanderborg Kommune
Delkontraktnr.: 5
Delaftale 6 - Skive Kommune
Delkontraktnr.: 6
Delaftale 7 - Syddjurs Kommune
Delkontraktnr.: 7
Delaftale 8 - Viborg kommune
Delkontraktnr.: 8