Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af kørebaneafmærkning til Favrskov Kommune
Sagsnr.: 127871
II.1.2)Hoved-CPV-kode50230000 Reparation, vedligeholdelse og tilhørende tjenesteydelser vedrørende veje og andet udstyr
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører indkøb og udførelse af kørebaneafmærkning på Favrskov Kommunes vejnet. Udbuddet omfatter genmarkering, nymarkering og fjernelse af eksisterende kørebaneafmærkning.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)34922100 Kørebaneafmærkninger
50200000 Reparation, vedligeholdelse og tilhørende tjenesteydelser vedrørende luftfartøjer, jernbaner, køretøjer og søfartøjer
50230000 Reparation, vedligeholdelse og tilhørende tjenesteydelser vedrørende veje og andet udstyr
50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester
34923000 Udstyr til vejtrafikregulering
34922000 Vejafmærkningsudstyr
34921000 Vejvedligeholdelsesudstyr
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: