Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:Sagsnr.: 135074
II.1.2)Hoved-CPV-kode71315410 Inspektion af ventilationssystemer
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet omfatter servicering og vedligeholdelse af ventilationsanlæg udført i overensstemmelse med systematikken og indholdet i VENT.Aftalen er gældende for Vejen, Billund og Varde Kommune.Oversigt over de enkelte kommuners ventilationsanlæg fremgår af bilag 2. Aftalen dækker servicering, løbende tilkald og vedligehold af ventilationsanlæg.Nyanskaffelser af ventilationsanlæg, samt reparationer over 10.000 kr., er <u>ikke</u> omfattet af nærværende udbud.