Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af Server med tilhørende service
II.1.2)Hoved-CPV-kode30233000 Datalagrings- og -udlæsningsenheder
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rammeaftale med 2 delaftaler, der indeholder hhv. udvidelse og service af DR eksisterende server platform samt
udvidelse til DR’s virtualiserings platforme. Det vil kun være muligt at byde på den ene. Den estimerede samlede
værdi af aftalerne er kr. 16,6 mio. Den højest samlede værdi estimeres at kunne udgøre op til kr. 24,9 mio. idet der kan
tilkomme projekter der endnu ikke er fastlagte.
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung: