Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Izrada dokumentacije i provedba aktivnosti za ishođenje dozvola za izgradnju Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada
Referentni broj: 01/20
II.1.2)Glavna CPV oznaka71320000 Usluge tehničkog projektiranja
II.1.4)Kratak opis:
Izrada dokumentacije i provedba aktivnosti za ishođenje dozvola za izgradnju Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 19 260 000.00 HRK
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za sve grupe
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:
Grupa 1. Usluga provedbe istražnih radova na planiranoj lokaciji centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada na području Čerkezovca
Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a71320000 Usluge tehničkog projektiranja
II.2.4)Opis nabave:
Osnovna svrha predviđenih istraživanja je stjecanje potpunog i preciznog uvida u geološki sastav i građu terena prostora lokacije predviđene za izgradnju Centra. Istraživanja će omogućiti vrednovanje i karakterizaciju predmetne lokacije za smještaj Centra, zatim projektiranje građevina/postrojenja za skladištenje radioaktivnog otpada i potrebnih infrastrukturnih objekata te dati sve podatke potrebne za izradu studije utjecaja na okoliš i provedbu procjene utjecaja zahvata na okoliš
Grupa 2. Usluga mjerenja radioaktivnosti za definiranje nultog (postojećeg) stanja na lokaciji Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada i na području Općine Dvor s procjenom doze za pojedinca
Grupa br.: 2
Svrha istraživanja je utvrditi cjelovit i neovisan pregled stanja radioaktivnosti, na lokaciji Čerkezovac i na području općine Dvor u okolici lokacije što uključuje i proračun ekvivalentnih i efektivnih doza pojedinim putevima izlaganja i ukupno za stanovništvo.
Grupa 3. Usluge izrade projektne dokumentacije, sigurnosnih analiza i studije utjecaja na okoliš za potrebe uspostave Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada
Grupa br.: 3
Cilj Naručitelja je izrada projektne dokumentacije, sigurnosnih studija i studije utjecaja na okoliš uz provedbu svih potrebnih postupaka i aktivnosti za potrebe ishođenja lokacijske i građevinske dozvole, uključivo s ishođenjem lokacijske i građevinske dozvole u postupku uspostave Centra za zbrinjavanje RAO-a na lokaciji bivšeg VSK-a Čerkezovac, a uključuje:
a) izradu Idejnog i Glavnog projekta, Studije izvodljivosti projekta i popratne dokumentacije te provedbe s time povezanih aktivnosti uključivo s ishođenjem lokacijske i građevinske dozvole,
b) izradu i revizije Sigurnosne studije (engleski: Safety case) i pripadajućih Izvješća Sigurnosne studije za sve faze uspostave Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada,
c) izradu Studije o utjecaju zahvata Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada na okoliš, provedba postupka procjene utjecaja na okoliš i postupka prekogranične procjene.