Pravna osnova:
Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Daljnji razvoj i ažuriranje alata VECTO novim tehnologijama
Referentni broj: CLIMA/2020/OP/0001
II.1.2)Glavna CPV oznaka90700000 Usluge u području zaštite okoliša
II.1.4)Kratak opis:
VECTO se mora redovito ažurirati novim tehnologijama i značajkama koje će doći na tržište. Istovremeno se alat mora održavati u skladu s najvišim standardima te s njime mora pružiti usluga i podrška službe za korisnike krajnjim korisnicima.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 400 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a90700000 Usluge u području zaštite okoliša
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Dezvoltarea și actualizarea în continuare a VECTOR cu noile tehnologii
Număr de referinţă: CLIMA/2020/OP/0001
II.1.2)Cod CPV principal90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
VECTO trebuie actualizat în mod regulat cu toate noile tehnologii și caracteristici care vor intra pe piață. În același timp, instrumentul trebuie să fie menținut la cele mai înalte standarde și să ofere utilizatorilor finali servicii de asistență și sprijin.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)90700000 Servicii privind mediul
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: II.2.5)Criterii de atribuirePreţul nu este singurul criteriu de atribuire şi toate criteriile sunt enunţate numai în documentele achiziţiei