Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice - Vejle Kommune
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90911100 Rengøring af lokaler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet omfatter rengøringsservice på ca. 110 lokationer i Vejle Kommune. Rengøringsservice skal udføres på bl.a. skoler, daginstitutioner, klubber/SFO, idrætsfaciliteter, bibliotek, kulturelle institutioner, administrative bygninger, sundhedshus, rådhus og ældrecentre. Rengøringsservice omfatter daglig indvendig lokalerengøring efter rengøringssystemet programmeret rengøring samt rengøringsrelaterede serviceopgaver.
Opgaven udbydes i 4 delaftaler (henholdsvis benævnt delaftale 1, 4, 5 og 8):
Delaftale nr. 1 - Område Børkop – Rengøringsservice
Delaftale nr. 4 - Område Egtved – Rengøringsservice
Delaftale nr. 5 - Område Vinding – Rengøringsservice
Delaftale nr. 8 - Område Vejle City 2 – Rengøringsservice
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af ekstern Leverandør (udbuddets omfang fremgår af Bilag A til udbudsbetingelserne).
Kontraktbilag 3: Kravspecifikation indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte Ydelse.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delaftale nr. 1 - Område Børkop
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Udbuddet omfatter rengøringsservice på lokationer i Vejle Kommune, delaftale 1 - område Børkop. Rengøringsservice skal udføres på bl.a. skoler, daginstitutioner, idrætsfaciliter, klubber/SFO, bibliotek, kulturelle institutioner, administrative bygninger, og ældrecentre. Rengøringsservice omfatter daglig indvendig lokalerengøring efter rengøringssystemet programmeret rengøring samt rengøringsrelaterede serviceopgaver.
Delaftale nr. 4 - Område Egtved
Delkontraktnr.: 4
Udbuddet omfatter rengøringsservice på lokationer i Vejle Kommune, delaftale 4 - område Egtved. Rengøringsservice skal udføres på bl.a. skoler, daginstitutioner, klubber/SFO, idrætsfaciliteter, kulturelle institutioner administrative bygninger og ældrecenter. Rengøringsservice omfatter daglig indvendig lokalerengøring efter rengøringssystemet programmeret rengøring samt rengøringsrelaterede serviceopgaver.
Delaftale nr. 5 - Område Vinding
Delkontraktnr.: 5
Udbuddet omfatter rengøringsservice på lokationer i Vejle Kommune, delaftale 5 - område Vinding. Rengøringsservice skal udføres på bl.a. skoler, daginstitutioner, klubber, idrætsfaciliteter, bibliotek, kulturelle institutioner, administrative bygninger, og ældrecentre. Rengøringsservice omfatter daglig indvendig lokalerengøring efter rengøringssystemet programmeret rengøring samt rengøringsrelaterede serviceopgaver.
Delaftale nr. 8 - Område Vejle City 2
Delkontraktnr.: 8
Udbuddet omfatter rengøringsservice på lokationer i Vejle Kommune, delaftale 8 - område Vejle City 2. Rengøringsservice skal udføres på bl.a. bibliotek, kulturelle institutioner, administrative bygninger, sundhedshus, og rådhus. Rengøringsservice omfatter daglig indvendig lokalerengøring efter rengøringssystemet programmeret rengøring samt rengøringsrelaterede serviceopgaver.