Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Evaluering af geografiske betegnelser (GI) og garanterede traditionelle specialiteter (GTS), der er beskyttet inden for EU
Sagsnr.: AGRI-2019-EVAL-02
II.1.2)Hoved-CPV-kode79310000 Markedsanalyse
II.1.4)Kort beskrivelse:
Denne evaluering skal vurdere effektiviteten, virkningsgraden, sammenhængen, relevansen og merværdien for EU af geografiske betegnelser og garanterede traditionelle specialiteter, der er beskyttet inden for EU.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)77100000 Tjenesteydelser inden for landbrug
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Den ordregivende myndighed ønsker at etablere en kontrakt med en enkelt kontrahent om en evaluering af geografiske betegnelser og garanterede traditionelle specialiteter, der er beskyttet inden for EU.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Evaluation of Geographical Indications and Traditional Specialities Guaranteed Protected in the EU
Reference number: AGRI-2019-EVAL-02
II.1.2)Main CPV code79310000 Market research services
II.1.4)Short description:
This evaluation will assess the effectiveness, efficiency, coherence, relevance and EU added value of Geographical Indications (GIs) and traditional specialities guaranteed (TSGs) protected in the EU.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)77100000 Agricultural services
II.2.4)Description of the procurement:
The contracting authority aims to establish a contract with a single contractor in order to conclude an evaluation of geographical indications and traditional specialities guaranteed protected in the EU.