Varer - 236439-2017
Danmark-Søborg: Brandkøretøjer med vandtank
2017/S 118-236439
Udbudsbekendtgørelse
Varer
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Kontrakt om brandkøretøj med drejestige.
II.1.2)Hoved-CPV-kode
34144212 Brandkøretøjer med vandtank
II.1.4)Kort beskrivelse:
Beredskab Øst ønsker at indkøbe 1 brandkøretøj med drejestige inkl. almindeligt, løbende service i ca. 11 år.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
34144200 Køretøjer til nødhjælpsindsats
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Beredskab Øst ønsker at indkøbe 1 brandkøretøj med drejestige i henhold til nærmere angivne specifikationer samt almindeligt, løbende service i ca. 11 år.