Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Tjenesteydelser - 238968-2023
Danmark-Fredensborg: Rengøring af lokaler
2023/S 079-238968
Udbudsbekendtgørelse
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice & vinduespolering - Københavns Universitet, Skovskolen
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90911100 Rengøring af lokaler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringsservice på ca. 9 bygningskomplekser under Københavns Universitet, Institut for Geovidenskab og Naturforvaltning, Skovskolen. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver.
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af ekstern Leverandør (udbuddets omfang fremgår af Bilag A til udbudsbetingelserne).
Vinduespolering bliver på nuværende tidspunkt udført af ekstern Leverandør (udbuddets omfang fremgår af Bilag A til udbudsbetingelserne).
Kontraktbilag 3: Kravspecifikation indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte Ydelse.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911200 Rengøring af bygninger
90911300 Vinduespudsning
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Se punkt II 1.4) Kort beskrivelse