Varer - 248927-2017
Danmark-Søborg: Brandkøretøjer
2017/S 123-248927
Udbudsbekendtgørelse
Varer
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Kontrakt om brandkøretøj med opbygget drejestige.
Sagsnr.: EMN-2017-01482
II.1.2)Hoved-CPV-kode
34144210 Brandkøretøjer
II.1.4)Kort beskrivelse:
Beredskab Øst I/S ønsker at indkøbe 1 brandkøretøj med opbygget drejestige inkl. almindeligt, løbende service af stigen i ca. 11 år.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Offentligt udbud vedr. Beredskab Øst I/S' indkøb af 1 brandkøretøj med opbygget drejestige inkl. almindeligt, løbende service af stigen i ca. 11 år.