Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af rammeaftale om etablering af vandresti langs Gudneåen
II.1.2)Hoved-CPV-kode45000000 Bygge- og anlægsarbejder
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på rammeaftale om etablering af en sammenhængende vandresti fra Gudenåens Kilder til Randers Fjord.
Kravene til ydelsen er detaljeret beskrevet i kravspecifikationen (kontraktbilag 1), mens Ordregivers krav til kontraktvilkår fremgår af kontraktudkastet.
Rammeaftalen er en del af et tværkommunalt projekt, som gennemføres af kommunerne Favrskov, Hedensted, Horsens, Skanderborg, Silkeborg, Viborg, Randers og Vejle samt Naturstyrelsens tre enheder Trekantsområdet, Søhøjlandet og Kronjylland.
Projektet omhandler etablering af vandresti med tilhørende faciliteter og formidling.
Dette udbud vedrører alene etablering af vandresti. Rammeaftalen er opdelt i 9 delaftaler, jf. udbudsbetingelserne pkt. 3.1.