Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Pædiatri- og psykomotoriktjenester til vuggestue CPE 2 og CPE5, der er beliggende i Luxembourg og forvaltes af Europa-parlamentet
Sagsnr.: PE PERS 2022 004
II.1.2)Hoved-CPV-kode85121200 Konsultation og behandling hos medicinske specialister
II.1.4)Kort beskrivelse:
Europa-parlamentet har besluttet at iværksætte nærværende udbud med henblik på indgåelse af rammeaftaler vedrørende pædiatri-og psykomotoriktjenester til vuggestue CPE 2 og CPE 5, der forvaltes af Europa-parlamentet og er beliggende i Luxembourg. Kontrakten er opdelt i 2 partier.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
Maksimalt antal delkontrakter, der kan blive tildelt en tilbudsgiver: 2
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Parti 1 – pædiatritjenester der skal ydes til vuggestue CPE 2 i Luxembourg Kirchberg og vuggestue CPE 5 beliggende i Bertrange-Mamer
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)85121200 Konsultation og behandling hos medicinske specialister
85121291 Pædiatriske tjenester
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Pædiatritjenesterne skal i princippet ydes 8 timer om ugen, fordelt på to halve dage á 4 timer, i hver af børnehaverne og 46 uger om året. Denne teoretiske tidsplan kan dog tilpasses afhængigt af prioriteringer og efter aftale med »Arbejdstids- og vuggestueenheden«. Der vil ikke være tale om tjenester i perioder, hvor Europa-parlamentets kontorer er lukket. Det maksimale årlige antal timer, der anslås til udførelsen af tjenesterne i de 2 vuggestuer, er på 368 timer.
Parti 2 – psykomotoriktjenester der skal ydes til vuggestue CPE 2 i Luxembourg Kirchberg og vuggestue CPE 5 beliggende i Bertrange-Mamer
Delkontraktnr.: 2
85142000 Tjenester ydet af paramedicinsk personale
Pædiatritjenesterne skal i princippet ydes 6 timer om ugen, fordelt på to halve dage á 46 timer, i hver af børnehaverne og 46 uger om året. Denne teoretiske tidsplan kan dog tilpasses afhængigt af prioriteringer og efter aftale med »Arbejdstids- og vuggestueenheden«. Der vil ikke være tale om tjenester i perioder, hvor Europa-parlamentets kontorer er lukket. Det maksimale årlige antal timer, der anslås til udførelsen af tjenesterne i de 2 vuggestuer, er på 276 timer.
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή υπηρεσιών παιδιατρικής και ψυχοκινητικής για τους βρεφονηπιακούς σταθμούς CPE 2 και CPE 5 με έδρα στο Λουξεμβούργο και που διαχειρίζεται το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο
Αριθμός αναφοράς: PE PERS 2022 004
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV85121200 Ιατρικές υπηρεσίες παρεχόμενες από ειδικευμένους γιατρούς
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο αποφάσισε να προκηρύξει την εν λόγω πρόσκληση υποβολής προσφορών με σκοπό τη σύναψη σχεδίων πλαισίων για την παροχή υπηρεσιών παιδιατρικής και ψυχοκινητικής για τους βρεφονηπιακούς σταθμούς CPE 2 και CPE 5 με έδρα στο Λουξεμβούργο και που διαχειρίζεται το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο. Η παρούσα σύμβαση διαιρείται σε δύο παρτίδες.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
Μέγιστος αριθμός τμημάτων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Παρτίδα 1 – παροχή υπηρεσιών παιδιατρικής για τον βρεφονηπιακό σταθμό CPE 2 με έδρα στο Λουξεμβούργο Kirchberg και για τον βρεφονηπιακό σταθμό CPE 5 με έδρα στην Bertrange-Mamer
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV85121200 Ιατρικές υπηρεσίες παρεχόμενες από ειδικευμένους γιατρούς
85121291 Παιδιατρικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Η παροχή υπηρεσιών παιδιατρικής πρέπει, κυρίως, να εκτελεστεί, κατά γενικό κανόνα 8 ώρες εβδομαδιαίως καταμερισμένες σε δύο μισές ημέρες των 4 ωρών σε κάθε έναν από τους βρεφονηπιακούς σταθμούς και αυτό 46 εβδομάδες το χρόνο. Αυτό το θεωρητικό ωράριο θα μπορέσει να προσαρμοστεί σε συνάρτηση των προτεραιοτήτων και κατόπιν συμφωνίας με την ενότητα «Χρόνος εργασίας και βρεφονηπιακοί σταθμοί». Δεν υπάρχει παροχή υπηρεσιών κατά την περίοδο του κλεισίματος των γραφείων του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου. Ο μέγιστος ετήσιος αριθμός ωρών που υπολογίζεται για την εκτέλεση των υπηρεσιών για τους δύο βρεφονηπιακούς σταθμούς είναι 368 ώρες.
Παρτίδα 2 – παροχή υπηρεσιών ψυχοκινητικής για τον βρεφονηπιακό σταθμό CPE 2 με έδρα στο Λουξεμβούργο Kirchberg και για τον βρεφονηπιακό σταθμό CPE 5 με έδρα στην Bertrange-Mamer
Αριθμός τμήματος: 2
85142000 Παραϊατρικές υπηρεσίες
Η παροχή υπηρεσιών ψυχοκινητικής πρέπει, κυρίως, να εκτελεστεί, κατά γενικό κανόνα 6 ώρες εβδομαδιαίως καταμερισμένες στους δύο βρεφονηπιακούς σταθμούς και αυτό 46 εβδομάδες ετησίως. Αυτό το θεωρητικό ωράριο θα μπορέσει να προσαρμοστεί σε συνάρτηση των προτεραιοτήτων και κατόπιν συμφωνίας με την ενότητα «Χρόνος εργασίας και βρεφονηπιακοί σταθμοί». Δεν υπάρχει παροχή υπηρεσιών κατά την περίοδο του κλεισίματος των γραφείων του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου. Ο μέγιστος αριθμός εκτιμώμενων ωρών σε ετήσια βάση είναι 276 ώρες.
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Prestations de pédiatrie et de psychomotricité à exécuter pour les crèches CPE 2 et CPE 5 implantées à Luxembourg et gérées par le Parlement européen
Numéro de référence: PE PERS 2022 004
II.1.2)Code CPV principal85121200 Services prestés par les médecins spécialistes
II.1.4)Description succincte:
Le Parlement européen a décidé de lancer le présent appel d’offres en vue de conclure des contrats-cadres pour des prestations de services de pédiatrie et de psychomotricité pour les crèches CPE 2 et CP5 gérées par le Parlement européen implantées à Luxembourg. Ce marché est divisé en deux lots.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
Nombre maximal de lots pouvant être attribués à un soumissionnaire: 2
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Lot 1 – prestations de pédiatrie à exécuter pour la crèche CPE 2 sis à Luxembourg Kirchberg et pour la crèche CPE 5 sis à Bertrange-Mamer
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)85121200 Services prestés par les médecins spécialistes
85121291 Services prestés par les pédiatres
II.2.4)Description des prestations:
Les prestations de pédiatrie sont à exécuter, en principe, à raison de 8 heures hebdomadaires réparties en deux demi-journées de 4 heures dans chacune des crèches et ce, 46 semaines par an. Cet horaire théorique pourra toutefois être adapté en fonction des priorités et moyennant l’accord de l’unité «Temps de travail et crèches». Il n’y a pas de prestation pendant les périodes de fermeture des bureaux du Parlement européen. Le nombre maximum d'heures annuelles estimées à l'exécution des prestations pour les deux crèches est de 368 heures.
Lot 2 – prestations de psychomotricité à exécuter pour la crèche CPE 2 sis à Luxembourg Kirchberg et pour la crèche CPE 5 sis à Bertrange-Mamer
Lot nº: 2
85142000 Services paramédicaux
Les prestations de psychomotricité sont à exécuter, en principe, à raison de 6 heures hebdomadaires réparties entre les deux crèches et ce, 46 semaines par an. Cet horaire théorique pourra toutefois être adapté en fonction des priorités et moyennant l’accord de l’unité «Temps de travail et crèches». Il n’y a pas de prestation pendant les périodes de fermeture des bureaux du Parlement européen. Le nombre maximum d'heures annuelles estimées est de 276 heures.