Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Dynamisk indkøbssystem, møbler
Sagsnr.: 18030688
II.1.2)Hoved-CPV-kode39100000 Møbler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Region Hovedstaden skal købe almindelige møbler til kontorer, kantiner, venteområder, mødelokaler og enkelte møbler til patienter, som eksempelvis hvilemøbler ind gennem det dynamiske system.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)39110000 Sæder, stole, m.v. og dele dertil
39120000 Borde, skabe, skriveborde og bogreoler
39130000 Kontormøbler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: