II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
EU-udbud af forbrugsartikler, herunder rengøringsartikler, hygiejneartikler samt borddækning.
Sagsnr.: 23/6123
II.1.2)Hoved-CPV-kode33000000 Medicinsk udstyr, lægemidler og produkter til personlig pleje
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rammeaftalen delaftale 1 aftørringspapir, dispenser til papir, papir samt plastposer og sække omfatter anskaffelse af varer indenfor 6 kategorier.
Rammeaftalen delaftale 2 Borddækning, engangsservice og catering omfatter anskaffelse af varer indenfor 3 kategorier:
Rammeaftalen delaftale 3 diverse, handsker, personlig hygiejne, rekvisitter, rengøringsmidler samt værnemidler omfatter anskaffelse af varer indenfor 6 kategorier:
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 3 200 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
EU-udbud af forbrugsartikler, herunder rengøringsartikler, hygiejneartikler samt borddækning. Generelle dokumenter
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)18424000 Handsker
18424300 Engangshandsker
18930000 Tasker, sække, poser
18937100 Poser til pakning af varer
19640000 Affaldssække og -poser af polyethylen
33700000 Produkter til personlig pleje
33711900 Sæbe
33740000 Midler til hånd- eller neglepleje
33741000 Håndplejemidler
33760000 Toiletpapir, lommetørklæder, håndklæder og servietter
33764000 Papirservietter
33770000 Sanitetsartikler af papir
33771000 Toiletpapir
35113400 Beskyttelses- og sikkerhedsbeklædning
35113450 Beskyttelsestøj (kitler og slag)
39220000 Køkkenudstyr, husholdningsartikler og cateringvarer
39221100 Køkkenartikler
39221200 Bordservice
39222000 Produkter til cateringvirksomhed
39223000 Skeer, gafler
39224000 Koste, børster og andre genstande af forskellig art
39225600 Stearinlys
39240000 Bestik
39260000 Serveringsbakker og skrivebordsudstyr
39330000 Desinfektionsudstyr
39513200 Bordservietter
39800000 Rengørings-, pudse- og poleringsmidler
39830000 Rengøringsmidler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Ordregiver udbyder Rammeaftale om anskaffelse af forbrugsartikler, herunder rengøringsartikler, hygiejneartikler samt borddækning.
Delaftale 1 aftørringspapir, dispenser til papir, papir samt plastposer og sække
Delkontraktnr.: 2
Delaftale 2 borddækning, engangsservice og catering
Delkontraktnr.: 3
Delaftale 3 diverse, handsker, personlig hygiejne, rekvisitter, rengøringsmidler samt værnemidler
Delkontraktnr.: 4