Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Tjenesteydelser - 287244-2022
Danmark-København: Teknisk inspektion og prøvning
2022/S 102-287244
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af assessorydelser ifm. kørestrømsprojekt Østerport - Holte (Kk-Hot)
Sagsnr.: NFSK0154
II.1.2)Hoved-CPV-kode
71630000 Teknisk inspektion og prøvning
II.1.4)Kort beskrivelse:
I overensstemmelse med reglerne i forsyningsvirksomhedsdirektivet og i henhold til kvalifikationsordning for assessorydelser, jf. udbudsbekendtgørelse 2017/S 049-090575, har Banedanmark udbudt en kontrakt om assessorydelser i forbindelse med NFSK0154 Kørestrømsprojekt Østerport - Holte.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Arbejdet omfatter i hovedtræk AsBo ydelser i forbindelse NFSK0154 Kørestrømsprojekt Østerport - Holte (Kk Hot), herunder assessering af systemdefinition.