Tjenesteydelser - 314776-2023
Danmark-Brøndby: Post- og telekommunikationstjenester
2023/S 101-314776
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Levering af distributionsydelser
II.1.2)Hoved-CPV-kode
64000000 Post- og telekommunikationstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ordregiver ønsker at indgå en kontrakt om distribution af pakker fra ordregiver til ordregivers forhandlere i hele Danmark, Grønland og Færøerne.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
64100000 Postbefordring og kurértjeneste
64120000 Kurértjeneste
64121000 Kurértjeneste, der indebærer befordring med flere transportmidler
64121200 Pakkeudbringning
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Ordregiver ønsker at indgå en kontrakt om levering distributionsydelser fra ordregiver til ordregivers forhandlere i hele Danmark, Grønland og Færøerne. Udbuddet omfatter: Distribution af pakker.