Denne bekendtgørelse er kun vejledende
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
HØRINGSBREV VEDR. NYT AALBORG UNIVERSITETSHOSPITAL – E973 SENGE-AGV/AMR OG BUFFER
II.1.2)Hoved-CPV-kode33192120 Hospitalssenge
II.1.4)Kort beskrivelse:
Nyt Aalborg Universitetshospital (herefter NAU) udbyder en kontrakt vedrørende design, installation og idriftsættelse af et AGV/AMR-system til håndtering og transport af hospitalssenge samt konfigurationen af tilhørende sengebuffere.
NAU inviterer alle interesserede tilbudsgivere til at deltage i høringen på udbdsmaterialet for det kommende udbud.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)33192100 Senge til medicinsk brug
33192110 Ortopædiske senge
33192130 Indstillelige senge med motor
39143110 Senge og sengetøj og specielle boligtekstiler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Løsningen skal være i stand til at interagere med øvrig automatisering, såsom transportbåndssektioner samt kunne garantere høj sporbarhed og kommunikation med relevante systemer.
NAU gennemfører en høring over dele af udbudsmaterialet for vores kommende indkøb.
Se nærmere i "Høringsbrevet"