Tjenesteydelser - 315547-2023
Danmark-Brøndby: Servicevirksomhed i forbindelse med salgsfremme
2023/S 101-315547
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Levering af Digital Strategi og CRM ydelser
II.1.2)Hoved-CPV-kode
79342200 Servicevirksomhed i forbindelse med salgsfremme
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ordregiver ønsker at indgå en rammeaftale der omfatter anskaffelse af digitale marktingsydelser i form af forskellige rådgivningsydelser, samt taktisk og operationel eksekvering i digitale marketingkanaler.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 50 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
79340000 Servicevirksomhed i forbindelse med reklame og marketing
79415200 Konsulentvirksomhed i forbindelse med design
79822500 Grafisk design
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Dette dækker:
1. Rådgivning og sparring om digitalisering af kundeoplevelsen i et marketingsperspektiv
- Strategisk rådgivning om digitalisering af kundeoplevelsen
- Strategisk rådgivning om brug af data og marketingsteknologi (”martech”)
- Taktisk rådgivning om eksekvering i digitale marktingskanaler
2. CRM ydelser og eksekvering
- Assistere og eksekvere digitale kampagner med afsæt i 1.parts data (E-mail og push flows; Indholdsproduktion til e-mail; Specificering af datakrav)
- Planlægning af kunderejser på tværs af e-mail, push, sociale medier og egne platforme (Web/app).
Ordregivers primære marketingteknologier udgør for nuværende Eloqua, Segment, Airship, Movable Ink samt Sitecore.