Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Offentligt udbud af ventilationsservice nov. 2022
Sagsnr.: 128290
II.1.2)Hoved-CPV-kode71315410 Inspektion af ventilationssystemer
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ordregiver udbyder som en tjenesteydelse service på ventilationsanlæg (med tilhørende brandspjæld), som fremgår af Tilbudslisten, inkl. udskiftning af filtre. Pris for filtre skal være inkluderet i serviceprisen.
Ventilationsservice skal sikre, at ventilationsanlægget kører optimalt for både indblæsning og udsugning samt sikre god drift af ventilationsanlæg.
Bemærk at tjenesteydelsen udbydes under CPV kode 71315410, hvorfor de nye regler i udbudsloven omkring personer under oplæring som trådte i kraft 1. juli 2022, ikke finder anvendelse på denne opgave.
<br>
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: