Tjenesteydelser - 317242-2023
Danmark-København: It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
2023/S 101-317242
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af Kontrakt om Drift, Support, Vedligehold og Udvikling af It-Systemet Internet Markkort (IMK) og tilknyttede systemer
II.1.2)Hoved-CPV-kode
72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet omhandler Kontrakt om Drift, Support, Vedligehold og Udvikling af Landbrugsstyrelsen It-System Internet Markkort (IMK) samt tilknyttede systemer.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
48000000 Programpakker og informationssystemer
48100000 Branchespecifik programpakke
48610000 Databasesystemer
72200000 Programmering af software og konsulentvirksomhed
72210000 Programmeringsservice i forbindelse med programmelpakker
72220000 Konsulentvirksomhed i forbindelse med systemer og teknik
72232000 Udvikling af programmel til transaktionsbehandling og kundespecificeret programmel
72250000 System- og supporttjenester
72253000 Help-desk og støttetjenester
72254000 Programmeltestning
72260000 Programmelrelaterede tjenester
72267000 Programmelvedligeholdelses- og reparationstjenester
72268000 Levering af programmel
72300000 Datatjenester
72420000 Internetudviklingstjenester
72500000 Servicevirksomhed i forbindelse med datamater
72600000 Support- og konsulentvirksomhed i forbindelse med edb
72800000 Revision og testning af computer
72900000 Computer backup og katalogkonvertering
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: