Tjenesteydelser - 317659-2023
Danmark-Roskilde: Rengøring
2023/S 101-317659
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice - Roskilde Tekniske Skole
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90910000 Rengøring
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringsservice og vinduespolering på ca. 9 lokationer/bygningskomplekser under Roskilde Tekniske Skole. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Vinduespolering omfatter ind- og udvendige facadeglas, samt polering af internt glas og ovenlys mv.
Opgaven udbydes i 2 delaftaler, henholdsvis delaftale 1: Pulsen 2, 4, 8 og 10, Roskilde, delaftale 2: Søndermarksvej 2-9, Sdr. Mellemvej 2-4, Køgevej 131 og Ledreborg Allé 42, Roskilde og Haraldstedvej 130, Ringsted. Vinduespolering på Ledreborg Allé 42 er med som option
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af Bilag A i udbudsbetingelser).
Vinduespolering bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af Bilag A i udbudsbetingelser).
Kontraktbilag 3: Kravspecifikation indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte Ydelse.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911300 Vinduespudsning
90911100 Rengøring af lokaler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rengøringsservice og vinduespolering på ca. 4 lokationer/bygningskomplekser under Roskilde Tekniske Skole. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Vinduespolering omfatter ind- og udvendige facadeglas, samt polering af internt glas og ovenlys mv.
Delaftale 1 omfatter: Pulsen 2, 4, 8 og 10, Roskilde
Rengørings-- og vinduespoleringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af Bilag A i udbudsbetingelser).
Delkontraktnr.: 2
Rengøringsservice og vinduespolering på ca. 5 lokationer/bygningskomplekser under Roskilde Tekniske Skole. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Vinduespolering omfatter ind- og udvendige facadeglas, samt polering af internt glas og ovenlys mv.
Delaftale 2 omfatter: Søndermarksvej 2-9, Sdr. Mellemvej 2-4, Køgevej 131 og Ledreborg Allé 42, Roskilde og Haraldstedvej 130, Ringsted. Vinduespolering på Ledreborg Allé 42 er med som option
Rengørings- og vinduespoleringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af Bilag A iudbudsbetingelser).