Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
EEA/DIS/R0/23/004 — Copernicus Landovervågningstjenesten, prioriteret områdeovervågning — Urban Atlas 2021 og 2024
Sagsnr.: EEA/2023/OP/0020
II.1.2)Hoved-CPV-kode72300000 Datatjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
Genstanden for dette udbud er indgåelse af en rammeaftale med en økonomisk aktør, der dækker opdateringen af produktet Urban Atlas (UA) vedrørende arealdække-/arealanvendelse (LC/LU — Land Cover/Land Use) og produktet vedrørende højden på huskarréer (BBH — Building Block Height) for referenceårene 2021 og 2024.