Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Adfærdsøkonomisk analyse af professionelles motivationer i sundhedsprofessioner og i erhvervsservice-professioner
Sagsnr.: 718/PP/GRO/IMA/18/1131/10440
II.1.2)Hoved-CPV-kode79411000 Almindelig virksomhedsrådgivning
II.1.4)Kort beskrivelse:
Undersøgelsen forventes at levere en teoretisk og empirisk analyse over, hvordan professionelle forskrifter i sundheds- og forretningstjenester (krav til adgang og adfærd) påvirker opnåelsen af målsætninger for offentlighedens interesse, som denne forskrift sigter mod.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 270 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på maksimalt antal delkontrakter: 2
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Professionelles motivationer i sundhedsprofessioner: adfærdsøkonomisk tilgang
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)79411100 Rådgivning i forbindelse med virksomhedsudvikling
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Undersøgelsen bør levere den nødvendige baggrundsinformation til at bidrage til forståelsen af de faktorer, der bestemmer eller påvirker kvaliteten for professionelle tjenester i EU. Dette er helt på linje med Kommissionens bestræbelser for at udvikle et solidt vidensgrundlag til at understøtte de lovgivningsmæssige rammer for professionelle tjenester.
Professionelles motivationer i erhvervsservice-professioner: adfærdsøkonomisk tilgang
Delkontraktnr.: 2
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Συμπεριφορική οικονομική ανάλυση των κινήτρων των επαγγελματιών σε επαγγέλματα υγείας και σε επαγγέλματα επιχειρηματικών υπηρεσιών
Αριθμός αναφοράς: 718/PP/GRO/IMA/18/1131/10440
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79411000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα γενικής διαχείρισης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η μελέτη αναμένεται να παράσχει θεωρητική και εμπειρική ανάλυση του τρόπου με τον οποίο οι επαγγελματικοί κανονισμοί στις υπηρεσίες υγείας και στις επιχειρηματικές υπηρεσίες (απαιτήσεις εισόδου και συμπεριφοράς) επηρεάζουν την επίτευξη των στόχων δημοσίου συμφέροντος που επιδιώκονται µε τον παρόντα κανονισμό.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 270 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για μέγιστο αριθμό τμημάτων: 2
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Κίνητρα των επαγγελματιών σε επαγγέλματα υγείας: συμπεριφορική οικονομική προσέγγιση
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79411100 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα ανάπτυξης επιχειρηματικών δραστηριοτήτων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Η μελέτη θα πρέπει να παρέχει τις απαραίτητες βασικές πληροφορίες προκειμένου να συμβάλει στην κατανόηση των παραγόντων που καθορίζουν ή επηρεάζουν την ποιότητα των επαγγελματικών υπηρεσιών στην ΕΕ. Αυτό συμβαδίζει πλήρως µε τις προσπάθειες που καταβάλλει η Επιτροπή για να αναπτύξει μια ισχυρή γνωσιακή βάση με στόχο τη στήριξη του κανονιστικού πλαισίου για επαγγελματικές υπηρεσίες.
Κίνητρα των επαγγελματιών σε επαγγέλματα επιχειρηματικών υπηρεσιών: συμπεριφορική οικονομική προσέγγιση
Αριθμός τμήματος: 2
Serviços - 323822-2018
Bélgica-Bruxelas: Análise económica comportamental de incentivos para profissionais em profissões na saúde e em profissões nos serviços corporativos
2018/S 142-323822
Anúncio de concurso
Serviços
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Análise económica comportamental de incentivos para profissionais em profissões na saúde e em profissões nos serviços corporativos
II.1.2)Código CPV principal
79411000 Serviços gerais de consultoria em matéria de gestão geral
II.1.4)Descrição resumida:
O estudo deverá fornecer análise teórica e empírica sobre a forma como a regulamentação profissional nos serviços de saúde e corporativos (requisitos de entrada e conduta) tem impacto na obtenção dos objetivos de interesse público visados por tal regulamentação.
II.1.5)Valor total estimado
Valor sem IVA: 270 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotes
Contrato dividido em lotes: sim
Podem ser apresentadas propostas para número máximo de lotes: 2
II.2)Descrição
II.2.1)Título:
Os incentivos profissionais em profissões na saúde: abordagem de economia comportamental
Lote n.º: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)
79411100 Serviços de consultoria no desenvolvimento de empresas
II.2.4)Descrição do concurso:
O estudo deverá fornecer a informação de contexto necessária para contribuir para a compreensão dos fatores que determinam ou influenciam os serviços profissionais na UE. Isto está totalmente alinhado com o compromisso da Comissão em desenvolver uma base de conhecimentos sólida que irá constituir a estrutura de suporte regulamentar para os serviços profissionais.
Os incentivos profissionais em profissões nos serviços corporativos: abordagem de economia comportamental
Lote n.º: 2
S radosťou oznamujeme, že nová verzia portálu TED bude spustená 29. 1. 2024 (orientačný dátum, čaká sa na jeho potvrdenie) Chcete zistiť, aké sú jeho nové funkcie, zlepšenia a dosah na používateľov? Prečítajte si náš článok a zistite viac o najdôležitejších zmenách a nových funkciách.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Behaviorálna ekonomická analýza motivácie odborníkov v zdravotníckych profesiách a v profesiách v oblasti obchodných služieb
II.1.2)Hlavný kód CPV
79411000 Poradenské služby v oblasti všeobecného podnikania a riadenia
II.1.4)Stručný opis:
Očakáva sa, že sa štúdiou poskytne teoretická a empirická analýzu toho, ako profesionálna regulácia v zdravotníctve a obchodných službách (požiadavky na vstup a na správanie) ovplyvňuje dosiahnutie cieľov verejného záujmu sledovaných týmto nariadením.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnota
Hodnota bez DPH: 270 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiach
Táto zákazka sa delí na časti: áno
Ponuky možno predkladať na maximálny počet častí: 2
II.2)Opis
II.2.1)Názov:
Motivácia odborníkov v zdravotníckych profesiách: prístup behaviorálnej ekonomiky
Časť č.: 1
II.2.2)Dodatočné kódy CPV
79411100 Poradenské služby pre rozvoj podnikania
II.2.4)Opis obstarávania:
Štúdia by mala poskytnúť potrebné základné informácie, ktoré by prispeli k pochopeniu faktorov určujúcich alebo ovplyvňujúcich kvalitu profesionálnych služieb v EÚ. Je to v úplnom súlade s úsilím Komisie vytvoriť pevnú znalostnú základňu na podporu regulačného rámca pre odborné služby.
Motivácia odborníkov v profesiách v oblasti obchodných služieb: prístup behaviorálnej ekonomiky
Časť č.: 2