Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Byggemodningsarbejde, tilslutning af forsynings- og bortskaffelsesledninger.
Sagsnr.: JRC/KRU/2017/G.1/0099/OC.
II.1.2)Hoved-CPV-kode45210000 Byggearbejde
II.1.4)Kort beskrivelse:
Dette udbudsmateriale omhandler arbejder på ingeniørkonstruktioner såsom anlæg til spildevandsbortskaffelse og anlæg til forsyning (fjernvarme).
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 400 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)45210000 Byggearbejde
45213200 Arbejder i forbindelse med lager- og industribygninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Erschließungsarbeiten, Anschluss von Ver- und Entsorgungsleitungen.
Referenznummer der Bekanntmachung: JRC/KRU/2017/G.1/0099/OC.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45210000 Bauleistungen im Hochbau
II.1.4)Kurze Beschreibung:
In dieser Leistungsbeschreibung sind Arbeiten an Ingenieurbauwerken wie Anlagen der Abwasserentsorgung und Anlagen für Versorgung (Fernwärme) enthalten.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 400 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45210000 Bauleistungen im Hochbau
45213200 Bauarbeiten für Lagerhäuser und Industriebauten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: