II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Passagertransporttjenester med bus (i/uden for Belgien)
Sagsnr.: OIB/2021/OP/0026
II.1.2)Hoved-CPV-kode60172000 Udlejning af busser og turistbusser med chauffør
II.1.4)Kort beskrivelse:
Passagertransport i bus med chauffør. Kontrakten er opdelt i 3 partier, som beskrevet herefter.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Bustransporttjenster i Belgien til Europa-Kommissionens børnehaver og -pasninger i regionen Bruxelles-Capitale og omegn
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)60172000 Udlejning af busser og turistbusser med chauffør
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: II.2.5)Tildelingskriterierde nedenfor anførte kriterier
Pris
Bustransporttjenster med chauffør i/uden for Belgien til Europa-Kommissionen og tilknyttede enheder
Delkontraktnr.: 2
Bustransporttjenster af kategorien luksus VIP i/uden for Belgien til Europa-Kommissionens kommisærkollegium
Delkontraktnr.: 3
60170000 Udlejning af køretøjer til personbefordring med chauffør