Bygge og anlæg - 373115-2020
Danmark-København: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med broer, tunneler, skakte og underføringer
2020/S 152-373115
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
Resultat af udbudsproceduren
Bygge- og anlægsarbejder
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Bropakke 9
Sagsnr.: NA0046
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45221000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med broer, tunneler, skakte og underføringer
II.1.4)Kort beskrivelse:
Bro nr. 20832 Skanderborgvej Broarbejde samt sporarbejde.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45221110 Bygge-anlægsarbejde: broer
45221117 Bygge-anlægsarbejde: vejebroer
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: