Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
NA0046 - Bropakke 10 - Hedensted
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
II.1.4)Kort beskrivelse:
Projektet er et led i de forberedende arbejder for Banedanmarks Elektrificeringsprogram og omfatter en sporsænkning under bro 20648, beliggende i km. 41,385 på TIB-strækning 23, ved Hovedvej A10 i Hedensted.
Formålet med projektet er at øge frihøjden under broen ved at sænke sporene, så broen efterfølgende overholder kravene til fritrumsprofilet for elektrificerede jernbaner.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
45232451 Dræningsarbejde og overjordiske arbejder
45234115 Arbejder i forbindelse med signaludstyr til jernbaner
90522000 Tjenesteydelser i forbindelse med kontamineret jord
98342000 Tjenester i forbindelse med arbejdsmiljøet
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Kontrakten er en samlet hovedentreprise for alle arbejder til projektets gennemførelse.