Der er opstået en fejl, der påvirker den måde, URL'er vises på i bekendtgørelser om e-formularer. Vi arbejder på at løse problemet. Prøv indtil da at fjerne det komma (eller andet særligt tegn), der står sidst i URL'en. Vi beklager ulejligheden.
Tjenesteydelser - 375047-2023
Danmark-København: Teknisk inspektion og prøvning
2023/S 119-375047
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
Resultat af udbudsproceduren
Tjenesteydelser
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Assessering af kapacitet udvidelse og sporfornyelse
Sagsnr.: NA0035 og NFSP0564
II.1.2)Hoved-CPV-kode
71630000 Teknisk inspektion og prøvning
II.1.4)Kort beskrivelse:
Projektet omfatter assessering NFSP0564 Sporfornyelse spor 1, Hjørring og NA0035 Kapacitetsudvidelse Hjørring, samt heraf afledte arbejder i signalanlæg, stærkstrømsanlæg, geoteknik og afvanding m.m. Dette arbejde er planlagt til udførelse i 2024.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
71631000 Teknisk inspektion
71631400 Teknisk inspektion af ingeniørmæssige konstruktioner
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: