Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Tjenesteydelser - 37752-2020
Danmark-Ballerup: Installation af elektrisk og mekanisk udstyr
2020/S 017-037752
Bekendtgørelse med henblik på frivillig forudgående gennemsigtighed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
El- og smedearbejder på Forsvarets skibe
II.1.2)Hoved-CPV-kode
51100000 Installation af elektrisk og mekanisk udstyr
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ændring til eksisterende rammeaftaler på el- og smedearbejder på Forsvaret skibe i Vest- og Østdanmark. Ændring i betingelserne for genåbning af konkurrencen ved miniudbud. Ændringen vedrører: standstillperiode på 10 dage bortfalder.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Elarbejde på Forsvarets skibe i Vestdanmark
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
50241100 Reparation af skibe
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Tidligere offentliggørelse om samme delaftale: 2017/S 211-438733
Elarbejde på Forsvarets skibe i Østdanmark
Delkontraktnr.: 2
Tidligere offentliggørelse om samme delaftale: 2017/S 211-438736
Smedearbejde på Forsvarets skibe i Vestdanmark
Delkontraktnr.: 3
Tidligere offentliggørelse om samme delaftale: 2017/S 211-438737
Smedearbejde på Forsvarets skibe i Østdanmark
Delkontraktnr.: 4
Tidligere offentliggørelse om samme delaftale: 2017/S 211-438741