Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Forum for interessenter inden for international havforvaltning
II.1.2)Hoved-CPV-kode79421000 Projektstyring, undtagen bygge- og anlægsarbejder
II.1.4)Kort beskrivelse:
Dette er et udbud i form af en offentlig udbudsprocedure med henblik på at indgå en tjenesteydelseskontrakt for at vælge en tjenesteyder, der skal oprette og drive et »sekretariat«, der vil etablere regulær dialog blandt interessentgrupper inden for området for international havforvaltning. Formålet for disse tjenester er at bringe repræsentanter, udøvere og eksperter fra relevante aktør- og interessentgrupper sammen. Den vil ydermere støtte opfølgningen af dagsordenen for international havforvaltning og oprette en regulær dialog om EU's bestræbelser på at forbedre international havforvaltning.
De opgaver, der skal udføres af kontrahenten, er yderligere beskrevet i udbudsmaterialet i afsnit 1).
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)79421200 Projektering, undtagen bygge- og anlægsarbejder
79421100 Tilsyn med projekter, undtagen bygge- og anlægsarbejder
71248000 Projektledelse og –dokumentation
71242000 Projekt- og projekteringsforberedelse, omkostningsoverslag
79952000 Tjenesteydelser i forbindelse med arrangementer
55520000 Cateringvirksomhed
79419000 Evalueringsrådgivningstjenester
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Φόρουμ Ενδιαφερομένων για τη Διεθνή Διακυβέρνηση των Ωκεανών
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79421000 Υπηρεσίες διαχείρισης έργων, εκτός από εργασίες κατασκευής
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Πρόκειται για πρόσκληση υποβολής προσφορών, υπό μορφή ανοικτής διαδικασίας, η οποία δρομολογείται με σκοπό τη σύναψη σύμβασης παροχής υπηρεσιών προκειμένου να επιλεγεί ένας πάροχος υπηρεσιών για τη σύσταση και τη λειτουργία μιας "γραμματείας" που θα καθιερώσει τακτικό διάλογο μεταξύ των ομάδων ενδιαφερόμενων στον τομέα αυτό της διεθνούς διακυβέρνησης των ωκεανών. Στόχος αυτών των υπηρεσιών είναι η συγκέντρωση αντιπροσώπων, επαγγελματιών και εμπειρογνωμόνων από συναφείς ομάδες φορέων και ενδιαφερομένων. Επιπλέον, θα υποστηρίξει την παρακολούθηση της ατζέντας της Διεθνούς Διακυβέρνησης των Ωκεανών (IOG) και θα καθιερώσει τακτικό διάλογο σχετικά με τις προσπάθειες της ΕΕ για τη βελτίωση της διεθνούς διακυβέρνησης των ωκεανών.
Οι υπηρεσίες που θα παρασχεθούν από τον ανάδοχο περιγράφονται λεπτομερέστερα στη συγγραφή υποχρεώσεων στο τμήμα 1).
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79421200 Υπηρεσίες μελέτης έργων, εκτός από εργασίες κατασκευής
79421100 Υπηρεσίες επίβλεψης έργων, εκτός από εργασίες κατασκευής
71248000 Επίβλεψη έργων και τεκμηρίωση
71242000 Προετοιμασία έργων και σχεδίων, εκτίμηση δαπανών
79952000 Υπηρεσίες εκδηλώσεων
55520000 Υπηρεσίες τροφοδοσίας
79419000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα εκτιμήσεων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Forum delle parti interessate per la governance internazionale degli oceani
II.1.2)Codice CPV principale79421000 Servizi di gestione di progetti, esclusi i progetti di costruzione
II.1.4)Breve descrizione:
La presente gara d'appalto, sotto forma di procedura aperta, è bandita al fine di concludere un contratto di servizi per selezionare un fornitore di servizi in grado di istituire e gestire un "segretariato" che stabilisca un dialogo regolare tra i gruppi di soggetti interessati nel settore della governance internazionale degli oceani. L'obiettivo dei servizi consiste nel riunire rappresentanti, professionisti ed esperti di attori rilevanti e gruppi di soggetti interessati. Sarà inoltre sostenuto il monitoraggio dell'agenda concernente la governance internazionale degli oceani e verrà instaurato un dialogo regolare sugli sforzi dell'UE per migliorare la governance internazionale degli oceani.
Gli incarichi che il contraente dovrà eseguire sono specificati nel dettaglio nel capitolato d'oneri, sezione 1).
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari79421200 Servizi di ideazione progetti, esclusi i progetti di costruzione
79421100 Servizi di supervisione di progetti, esclusi i progetti di costruzione
71248000 Supervisione di progetti e documentazione
71242000 Preparazione di progetti e progettazioni, stima dei costi
79952000 Servizi di organizzazione di eventi
55520000 Servizi di catering
79419000 Servizi di consulenza di valutazione
II.2.4)Descrizione dell'appalto: