Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Studija o mogućnostima za konsolidaciju zahtjeva obveznog objavljivanja za investicijske proizvode za male ulagatelje i povezane usluge
Referentni broj: FISMA/2017/060/C.
II.1.2)Glavna CPV oznaka79311400 Usluge ekonomskog istraživanja
II.1.4)Kratak opis:
Opći cilj studije je ispitati mogućnosti za razvoj alata i usluga za konsolidaciju „objavljivanja informacija” financijskih proizvoda u skladu s obvezama u zakonodavstvu Europske unije.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 250 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a66171000 Usluge financijskog savjetovanja
79312000 Usluge ispitivanja tržišta
79314000 Studija izvodljivosti
79311410 Ocjena ekonomskih učinaka
II.2.4)Opis nabave:
Utvrđivanje i opis:
— izazova na koje nailaze mali ulagatelji u korištenju objavljivanja,
— postojećih i planiranih inicijativa u konsolidaciji objavljivanja,
— mogućnosti za alat/uslugu za konsolidaciju objavljivanja i njihovog učinka na dionike,
— analize preferirane mogućnosti i predloženog plana provedbe.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Onderzoek naar opties voor de consolidatie van de verplichte openbaarmakingsvereisten voor retailbeleggingsproducten en aanverwante diensten.
Referentienummer: FISMA/2017/060/C.
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie79311400 Economisch onderzoek
II.1.4)Korte beschrijving:
De algemene doelstelling van het onderzoek is om de mogelijke opties onder de loep te nemen voor de ontwikkeling van tools en diensten voor de consolidatie van „informatie ter openbaarmaking" van financiële producten overeenkomstig de verplichtingen van de EU-wetgeving.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 250 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)66171000 Diensten voor financieel advies
79312000 Testen van de markt
79314000 Haalbaarheidsonderzoek
79311410 Economischeffectbeoordeling
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatie en beschrijving van:
— uitdagingen voor retailbeleggers bij het benutten van informatie,
— bestaande en geplande initiatieven voor het consolideren van openbaarmakingen,
— opties voor een tool/dienst voor de consolidatie van de openbaarmakingen en de gevolgen ervan voor belanghebbenden,
— analyse van de geselecteerde optie en voorgestelde benadering voor de tenuitvoerlegging.
Pravna podlaga:
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Študija o možnostih za konsolidacijo zahtev o obveznem razkritju v zvezi z naložbenimi produkti za male vlagatelje in povezane storitve.
Referenčna številka dokumenta: FISMA/2017/060/C.
II.1.2)Glavna koda CPV79311400 Storitve gospodarskih raziskav
II.1.4)Kratek opis:
Splošni cilj študije je preučiti izvedljive možnosti za razvoj orodij in storitev, namenjenih konsolidaciji „razkritja informacij“ o finančnih produktih, v skladu z zahtevami zakonodaje Evropske unije.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 250 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV66171000 Storitve finančnega svetovanja
79312000 Storitve testiranja trgov
79314000 Študija izvedljivosti
79311410 Ocena ekonomskega učinka
II.2.4)Opis javnega naročila:
Opredelitev in opis:
— izzivov, s katerimi se mali vlagatelji soočajo pri izkoriščanju razkritij,
— obstoječih in načrtovanih pobud v zvezi s konsolidacijo razkritij,
— možnosti za orodje/storitev za konsolidacijo razkritij in njihov vpliv na deležnike,
— analize izbrane možnosti in predlagane izvedbene poti.