Denne bekendtgørelse er kun vejledende
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Invitation - Besigtigelse og Markedsdialog ifm. indkøb af møbler til Psykiatrisk Hospital
II.1.2)Hoved-CPV-kode39100000 Møbler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Region Nordjylland er ved at bygge Nyt Aalborg Universitetshospital (NAU), samtidig opføres i den forbindelse Psykiatrihospitalet. I forbindelse med byggeriet af det nye psykiatrihospital ønsker Psykiatrien at indkøbe nye møbler til sengestuerne, besøgsrummene, gamerrummene, samt til de indendørs fællesområder.
Region Nordjylland inviterer hermed interesserede leverandører til at deltage i en fysisk besigtigelse og et markedsdialogmøde med fokus på drøftelser omkring muligheder for indkøb af de ønskede møbler.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)39000000 Inventar (inkl. kontorinventar), boligudstyr, husholdningsapparater (ekskl. belysning) og rengøringsmidler
39110000 Sæder, stole, m.v. og dele dertil
39112000 Stole
39112100 Spisestuestole
39120000 Borde, skabe, skriveborde og bogreoler
39121000 Skriveborde og borde
39121100 Skriveborde
39121200 Borde
39122000 Skabe og bogreoler
39122200 Bogreoler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: