Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rammevarekøbskontrakt om levering af møbler til eu-LISA's nye hovedsæde i Tallinn.
Sagsnr.: LISA/2017/OP/05.
II.1.2)Hoved-CPV-kode39000000 Inventar (inkl. kontorinventar), boligudstyr, husholdningsapparater (ekskl. belysning) og rengøringsmidler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbudsbekendtgørelse — Rammevarekøbskontrakt om levering af møbler til eu-LISA's nye hovedsæde i Tallinn.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)39130000 Kontormøbler
39134000 Computermøbler
39150000 Diverse møbler og udstyr
39151000 Diverse møbler
39151300 Modulmøbler
39153000 Møbler til mødeværelser
39156000 Møbler til venteværelser og receptioner
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rammevarekøbskontrakt om levering af møbler til eu-LISA's nye hovedsæde i Tallinn, se yderligere oplysninger under internetadressen i punkt I.3.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework supply contract for the supply of furniture for the eu-LISA's new headquarters in Tallinn.
Reference number: LISA/2017/OP/05.
II.1.2)Main CPV code39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
II.1.4)Short description:
Contract notice — framework supply contract for the supply of furniture for the eu-LISA's new headquarters in Tallinn.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)39130000 Office furniture
39134000 Computer furniture
39150000 Miscellaneous furniture and equipment
39151000 Miscellaneous furniture
39151300 Modular furniture
39153000 Conference-room furniture
39156000 Lounge and reception-area furniture
II.2.4)Description of the procurement:
Framework supply contract for the supply of furniture for the eu-LISA's new headquarters in Tallinn, see details under Internet address provided in Section I.3.
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Contrat-cadre relatif à la fourniture de mobilier pour le nouveau siège de l'eu-LISA à Tallinn.
Numéro de référence: LISA/2017/OP/05.
II.1.2)Code CPV principal39000000 Meubles (y compris les meubles de bureau), aménagements, appareils électroménagers (à l'exclusion de l'éclairage) et produits de nettoyage
II.1.4)Description succincte:
Avis de marché — contrat-cadre relatif à la fourniture de mobilier pour le nouveau siège de l'eu-LISA à Tallinn.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)39130000 Mobilier de bureau
39134000 Mobilier informatique
39150000 Mobilier et équipements divers
39151000 Mobilier divers
39151300 Mobilier modulaire
39153000 Mobilier de salle de conférence
39156000 Mobilier d'accueil et de réception
II.2.4)Description des prestations:
Contrat-cadre relatif à la fourniture de mobilier pour le nouveau siège de l'eu-LISA à Tallinn, voir détails à l'adresse internet mentionnée au point I.3).