Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Elbusser til Tradium og Amu Nordjylland
Sagsnr.: 150417
II.1.2)Hoved-CPV-kode34144910 El-busser
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører indkøb og levering af 2 elbusser til ordregiver.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 8 400 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)34144900 El-køretøjer
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: