Der er opstået en fejl, der påvirker den måde, URL'er vises på i bekendtgørelser om e-formularer. Vi arbejder på at løse problemet. Prøv indtil da at fjerne det komma (eller andet særligt tegn), der står sidst i URL'en. Vi beklager ulejligheden.
Tjenesteydelser - 49952-2023
Danmark-Århus: Rengøring af boliger, bygninger og vinduer
2023/S 018-049952
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Flytte- og håndværkerrengøring (Boligkontoret Århus)
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90911000 Rengøring af boliger, bygninger og vinduer
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører udbud af rammeaftaler for flytte- og håndværkerrengøring for Boligkontoret Århus. Boligkontoret Århus består af ca. 73 afdelinger, hvor flere kan tilgå eller udgå.
Opgaven udbydes i 5 delaftaler, henholdsvis delaftale 1: område 1, lejemål: ca. 1309. Delaftale 2: område 2, lejemål: ca. 966. Delaftale 3: område 3, lejemål: ca. 724. Delaftale 4: område 4, lejemål: 1497. Delaftale 5: område 5, lejemål: 1389. Se oversigt med henholdsvis afdelinger og delaftaler/områder ses i bilag 3C.
Samlet for de 5 delaftaler/områder er ca. 1100 fraflytninger årligt.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 14 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delområde 1
Delkontraktnr.: Delkontrakt 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911100 Rengøring af lokaler
90911200 Rengøring af bygninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Delområde 2
Delkontraktnr.: Delaftale - 2
Delområde 3
Delkontraktnr.: Delaftale - 3
Delområde 4
Delkontraktnr.: Delaftale - 4
Delområde 5
Delkontraktnr.: Delaftale - 5