II.1)Udbuddets omfang
II.1.2)Hoved-CPV-kode45211340 Opførelse af ejendomme med flere boliger
II.1.4)Kort beskrivelse:
Junge Byg ApS inviterer hermed til at afgive tilbud på etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
Byggeriet omfatter opførelsen af ca. 4200 m2 bolig i 4 etager, fordelt på 50 ungdomsboliger og 25 familieboliger. Byggeriet er indbefattet terrænarbejder.
Der udbydes følgende entrepriser:
1. Jord, kloak & belægning
2. Betonarbejder
3. Betonelementer, leverance og montering
4. Badekabineleverance
5. Stål
6. VVS-arbejder
7. EL-arbejder
8. Ventilationsarbejder
9. Murerarbejder
10. Tagdækningsarbejder
11. Malerarbejder
12. Elevator
13. Pæle, leverance og montage
14. Gulv opbygning (EPS beton + slidlag)
Udbuddet er tilgængelig på RIB, med følgende byggeweb nr. TN089304
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)45211340 Opførelse af ejendomme med flere boliger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Jord-, kloak- og belægningsarbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
Arbejdet er Incl. jordhåndtering, excl. jorddeponering
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 2
Betonarbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:
Betonelementer, leverance og montage
Delkontraktnr.: 3
Betonelementer, leverance og montage med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
Dette omfatter følgende leverancer:
Betonvægge, indv. vægge og facadevægge
Sternelementer
Dækelementer (inkl. boring af drænhuller)
Altangange
Trapper og værn
Montage af badekabiner
Servicehejs pr. opgange/lejlighed
Montage af stålkompositbjælker
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 4
Leverance af badekabiner i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 5
Stålarbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 6
VVS-arbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 7
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 8
Ventilations-arbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 9
Murer-arbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 10
Tagdækningsarbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
Inkl. sedum og ovenlys
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 11
Malerarbejder i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 12
Leverance og montage af elevator i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
Pæle. Leverance og montage
Delkontraktnr.: 13
Leverance og montage af pæle i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 14
Leverance og montage af Gulvopbygning, i form af EPS beton og overbeton, i forbindelse med etablering af 50 ungdomsboliger, 25 familieboliger, udført i 4 etager.