Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
EU-udbud vedr. renovering af 84 lejligheder i afd. 403, Boligkontoret Fredericia
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
II.1.4)Kort beskrivelse:
Nærværende udbud vedrører renovering af 84 lejligheder i afd. 403 – Holbergsvej/Rahbeksvej, beliggende på Rahbeksvej 3-25 og Holbergsvej 10-26, 18A, 18B, 22A, 28A, 28B, 7000 Fredericia, for Boligkontoret Fredericia (herefter betegnet Bygherre).
Opgaven omfatter for etageboliger, tilgængelighedsrenovering af 40 lejligheder i stueplan.
Opgaven omfatter for etageboliger, renovering af 40 lejligheder på 1.sal.
Opgaven omfatter for mellembygninger, renovering af 4 lejligheder i stueplan.
Af udvendige arbejder kan blandt andet nævnes, nye forsyningsledninger, kloak, regnvand, jordarbejder, belægningsarbejder, anlægsarbejder, facadearbejder og tagarbejder.
Der udføres nyindretning af lejlighederne i stueplan(etageboliger) herunder hævning af terræn og gulv i trappeopgange, således at tilgængelighedskravet for en selvhjulpen kørestolsbruger opfyldes.
For mere udtømmende oplistning af arbejder henvises der til udbudsmaterialet.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
45262690 Renovering af udslidte bygninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Lejlighederne renoveres gennemgribende, herunder nye køkkener, garderobeskabe, nyt terrændæk med gulvvarme, nye badeværelser, gulve, indvendige døre, maleristandsættelse og tekniske installationer. Eksisterende altaner tillægges boligarealet, og der etableres nye lette altaner.
Opgaven omfatter for etageboliger, renovering af 40 lejligheder på 1.sal. Lejlighederne renoveres gennemgribende, herunder nye køkkener, garderobeskabe, gulve, indvendige døre, maleristandsættelse og tekniske installationer. Eksisterende altaner tillægges boligarealet, og der etableres nye lette altaner. De eksisterende badeværelser bevares.
Opgaven omfatter for mellembygninger, renovering af 4 lejligheder i stueplan. Lejlighederne renoveres gennemgribende, herunder nye køkkener, garderobeskabe, gulve, indvendige døre,
maleristandsættelse og tekniske installationer. De eksisterende badeværelser bevares.
Opgaven udbydes som en hovedentreprise, hvor AB18 er gældende for aftaleforholdet.