Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Tjenesteydelser til støtte for ETF's projektaktiviteter i Republikken Armenien
Sagsnr.: CFT/20/ETF/0017
II.1.2)Hoved-CPV-kode79950000 Organisering af udstillinger, messer og kongresser
II.1.4)Kort beskrivelse:
Formålet med den ønskede tjeneste er indgåelse af en rammeaftale om tjenesteydelser, der skal støtte den lokale gennemførelse af ETF's aktiviteter i Ukraine.
Tjenesteydelse A: Standardarrangement — tilrettelæggelse af projektarrangementer såsom møder, workshopper, seminarer, konferencer, studiebesøg inden for ETF's arbejdsområde
Tjenesteydelse B: Som medarrangør — levering af et begrænset sæt arrangementsrelaterede tjenesteydelser
Tjenesteydelse C: Støtte til tilrettelæggelsen af ETF's opgaver i landet (opgavepakke)
Tjenesteydelse D: Oversættelse af dokumenter og arbejdspapirer med specialiseret teknisk terminologi i forbindelse med arrangementer.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 150 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Se internetadressen anført i afsnit I.3).