Der er opstået en fejl, der påvirker den måde, URL'er vises på i bekendtgørelser om e-formularer. Vi arbejder på at løse problemet. Prøv indtil da at fjerne det komma (eller andet særligt tegn), der står sidst i URL'en. Vi beklager ulejligheden.
Varer - 529485-2023
Danmark-Køge: Parykker
2023/S 168-529485
Udbudsbekendtgørelse
Varer
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Indkøb og tilpasning af parykker til FUS
Sagsnr.: 2023-009879
II.1.2)Hoved-CPV-kode
33711630 Parykker
II.1.4)Kort beskrivelse:
Køge Kommune invitere hermed interesserede tilbudsgivere til at byde på Fællesudbud Sjællands (FUS) udbud af parykker. FUS er et indkøbsfællesskab, der består af 16 kommuner, der i samarbejde, gennemfører fælles udbud og skaber fælles rammer for indkøb. FUS-samarbejdet repræsenterer i alt 761.000 borgere. Udbuddet vedrører indkøb, tilpasning og levering af parykker.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 11 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delkontrakt 1
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Delkontrakt 1 omfatter indkøb og tilpasning af parykker til:
Greve Kommune
Køge Kommune
Lejre Kommune
Roskilde Kommune
Solrød Kommune
Stevns Kommune
Delkontrakt 2
Delkontraktnr.: 2
Delkontrakt 2 omfatter indkøb og tilpasning af parykker til:
Faxe Kommune
Guldborgsund Kommune
Næstved Kommune
Ringsted Kommune
Sorø Kommune
Vordingborg Kommune
Delkontrakt 3
Delkontraktnr.: 3
Delkontrakt 3 omfatter indkøb og tilpasning af parykker til:
Holbæk Kommune
Kalundborg Kommune
Odsherred Kommune
Slagelse Kommune