Der er opstået en fejl, der påvirker den måde, URL'er vises på i bekendtgørelser om e-formularer. Vi arbejder på at løse problemet. Prøv indtil da at fjerne det komma (eller andet særligt tegn), der står sidst i URL'en. Vi beklager ulejligheden.
Bygge og anlæg - 606735-2021
Danmark-København: Prøveboring
2021/S 230-606735
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
Resultat af udbudsproceduren
Bygge- og anlægsarbejder
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Ballastundersøgelser
Sagsnr.: NA0035/NFSP0547
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45121000 Prøveboring
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udførelse af sporkasseundersøgelser i form af ballastundersøgelser samt miljøprøver i Hjørring og Esbjerg.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45122000 Prøveudboring
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: