Tjenesteydelser - 632013-2021
Danmark-København: Andre kollektive, sociale og personlige tjenesteydelser
2021/S 240-632013
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af personlig hjælp
II.1.2)Hoved-CPV-kode
98000000 Andre kollektive, sociale og personlige tjenesteydelser
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rammeaftalen er opdelt i to delaftaler. Delaftale 1 er en landsdækkende aftale, hvor der skal ske levering af Ydelserne sekretærbistand, praktisk hjælp og støtteperson-ydelser til elever, kursister og studerende med funktionsnedsættelser og delaftale 2 er en landsdækkende aftale, hvor der skal ske levering af Ydelsen, studiementor, til støtte for studerende med psykiske og/eller neurologiske funktionsnedsættelser på korte og mellemlange videregående uddannelser.
Maksimal værdi for hele rammeaftalen: 160.989.375.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 128 791 500.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Levering af sekretærbistand, praktisk hjælp og støtteperson
Delkontraktnr.: Delaftale 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Delaftale 1 er en landsdækkende aftale, hvor der skal ske levering af Ydelserne sekretærbistand, praktisk hjælp og støtteperson-ydelser til elever, kursister og studerende med funktionsnedsættelser.
Levering af studiementorer til studerende med psykiske og/eller neurologiske funktionsnedsættelser på korte og mellemlange videregående uddannelser
Delkontraktnr.: Delaftale 2
Delaftale 2 om Levering af studiementorer til studerende med psykiske og/eller neurologiske funktionsnedsættelser på korte og mellemlange videregående uddannelser.