Oficjalna strona internetowa Unii Europejskiej
232108-2015 - Procedura konkurencyjna
Widok ogłoszenia
Streszczenie
2015-OJS127-232108-pl
II.1.6.
Kody CPV
33100000 Urządzenia medyczne
Opis
Urządzenia medyczne.
II.1.
II.1.1.
Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
ZAKUP, DOSTAWA I URUCHOMIENIE URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH WRAZ ZE SZKOLENIEM PERSONELU MEDYCZNEGO I TECHNICZNEGO W ZAKRESIE OBSŁUGI ZAINSTALOWANYCH URZĄDZEŃ W RAMACH PLANU MODERNIZACJI TECHNICZNEJ.
II.1.2.
Rodzaj zamówienia i miejsce świadczenia lub realizacji
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji: 108 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ
ul. Kościuszki 30
19-300 Ełk.
Kod NUTS PL6 Makroregion północny,PL623 Ełcki
II.1.4.
Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5.
Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych wraz z uruchomieniem i szkoleniem personelu medycznego i technicznego Szpitala. Przedmiot zamówienia został podzielony na 10 Zadań.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 3 do SIWZ – Arkusz Techniczny.
Wykonawca gwarantuje, ze zaoferowany przedmiot umowy jest fabrycznie nowy
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu wraz z urządzeniami medycznymi:
a. Instrukcje obsługi w języku polskim,
b. Wszelkie dokumenty i atesty wymagane obowiązującymi przepisami z art. 90 i 141 pkt. 1 ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 107, poz. 679 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z 6maja 2008r.(Dz. U. Nr 81, poz. 484).
W ramach sprzedaży urządzeń medycznych i w ramach ustalonej ceny, wykonawca będzie zobowiązany do:
a. Dostawy, montażu oraz uruchomienia urządzeń medycznych w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku.
b. integracji dostarczonych ze sprzętem programów ze szpitalnymi systemami informatycznymi (jeżeli będzie to konieczne).
Dodatkowo Wykonawca zobowiązuje się w ramach ustalonej ceny do:
c. Przeszkolenia w zakresie obsługi Urządzeń Medycznych osób wskazanych przez Zamawiającego.
Wykonawca dostarczy Urządzenia Medyczne do pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego
w Szpitalu w Ełku, własnymi siłami i środkami, na koszt własnym.
Zadanie Nr 1 Aparat Rtg cyfrowy z zawieszeniem sufitowym – kpl. 1
Zadanie Nr 2 Sonda USG do badań kardiologicznych – kpl. 1
Zadanie Nr 3 Zestaw do elektrochirurgii – kpl. 2
Zadanie Nr 4 Bronchoskop – kpl. 1
Zadanie Nr 5 Monitor funkcji życiowych – kpl. 4
Zadanie Nr 6 Łóżko specjalistyczne dla ciężko chorych – kpl. 6
Zadanie Nr 7 Ssak operacyjny( chirurgiczny) – kpl. 2
Zadanie Nr 8 Sterylizator gazowy z katalizatorem – kpl. 1
Zadanie Nr 9 Modernizacja sieci gazów medycznych Szpitala – kpl. 1
Zadanie Nr 10 Respirator stacjonarny kpl. 1
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek cechy: znak towarowy, patent czy pochodzenie – należy przyjąć, że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza do składania ofert równoważnych o parametrach techniczno – eksploatacyjno – użytkowych nie gorszych niż te, podane pod pojęciem typu (podstawa prawna: art. 29 ust. 3 ustawy – Prawo zamówień publicznych).
W przypadku złożenia oferty, w której zostanie zaoferowany asortyment o parametrach równoważnych – Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie, iż oferta jest równoważna z opisem przedmiotu zamówienia. Wykonawca musi wskazać nazwę asortymentu równoważnego oraz wskazać (podać) dokumenty potwierdzające równoważność rozwiązań tj. atesty polskie i europejskie, certyfikaty itp. Zamawiający korzystając ewentualnie z opinii rzeczoznawców dokona oceny zaproponowanych rozwiązań oraz zadecyduje o ich równoważności. Przedstawienie w ofercie towaru uznanego przez Zamawiającego za nie równoważny spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z SIWZ. W przypadku wątpliwości obowiązek udowodnienia równoważności złożonej oferty spoczywa na Wykonawcy.
Wykonawca może powierzyć wykonanie części niniejszego zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku zobowiązany jest do: wykazania w formularzu ofertowym części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz do podania nazw (firm) podwykonawców.
Wymagania stawiane wykonawcy:
— Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
— Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
— Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
— Określenie przez wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
— Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Wymagania organizacyjne
— Wykonawca musi posiadać dokumenty wymagane obowiązującymi przepisami tj. ustawą z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych – (Dz. U. nr 107, poz. 679) potwierdzające iż urządzenie posiada oznaczenie CE lub inne dokumenty poświadczające dopuszczenie do udzielania świadczeń zdrowotnych ( stosowne certyfikaty; atesty ).
— Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty listę uprawnionych podmiotów wykonujących usługi serwisowe na podstawie uzyskanej autoryzacji od producenta oferowanego sprzętu medycznego – podstawa art. 90 ustawy z dnia 20-05-2010 r. o wyrobach medycznych – (Dz. U. nr 107, poz. 679)
— W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zobowiązań wynikających
z niniejszego zamówienia publicznego w tym między innymi odnoszących się do terminu realizacji, gwarancji, serwisu, procedury odbioru wg wzoru umowy, która jest Załącznikiem Nr 9 i stanowi integralną część niniejszej SIWZ.
— PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA MOŻE BYĆ WYŁĄCZNIE SPRZĘT I APARATURA MEDYCZNA O CHARAKTERZE ŚRODKA TRWAŁEGO (AKTUALNIE, KRYTERIUM WARTOŚCI DLA ŚRODKA TRWAŁEGO TO CENA JEDNOSTKOWA MIN. 3 500,00 PLN).
Wymagania dot. Gwarancji – Zgodnie z Załącznikiem Nr 3A do SIWZ.
II.2.
Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1.
Całkowita wielkość lub zakres
Zadanie Nr 10 Respirator stacjonarny kpl. 1.
II.2.2.
Informacje o opcjach
Opcje: nie