Belgija-Bruselj: Pilotni projekt, namenjen podpori ženskam s težavami z alkoholom in zmanjševanju tveganj, zlasti med nosečnostjo
2017/S 174-355560
Pravna podlaga:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Pilotni projekt, namenjen podpori ženskam s težavami z alkoholom in zmanjševanju tveganj, zlasti med nosečnostjo.
Referenčna številka dokumenta: SANTE/2017/C4/043.
II.1.2)Glavna koda CPV79311300 Storitve analize anket - EA07 - FA04 - LA22
II.1.4)Kratek opis:
V okviru tega naročila bodo pregledane pobude ter dobre in najboljše prakse v zvezi z zmanjševanjem škodljivih posledic, povezanih z alkoholom, pri ženskah v rodni dobi, zlasti pri nosečih ženskah in vključno z ženskami iz prikrajšanih okolij, v naročilo pa bodo zajete tudi obstoječe povezane metodologije usposabljanja. Razvile, preskusile in ocenile se bodo smernice in paket usposabljanja zdravstvenih in socialnih delavcev z namenom zagotavljanja podpore pri zmanjševanju škodljivih posledic, povezanih z alkoholom, pri ženskah v rodni dobi, zlasti nosečih ženskah in vključno z ženskami iz prikrajšanih okolij. To naročilo bo izboljšalo dostop do preprečevanja tveganj pri ženskah v rodni dobi, zlasti nosečih ženskah in vključno z ženskami iz prikrajšanih okolij, ki so izpostavljene nastanku težav, povezanih z alkoholom, ali ki tovrstne težave že imajo. Nazadnje bo naročilo prispevalo k zmanjševanju števila otrok, izpostavljenih alkoholu pred rojstvom, in otrok, ki trpijo zaradi fetalnega alkoholnega sindroma (FAS), motenj fetalnega alkoholnega spektra (FASD) ali nevrološko razvojnih motenj, povezanih z izpostavljenostjo alkoholu (ND-AE).
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV80522000 Izobraževalni seminarji
80561000 Storitve usposabljanja na področju zdravstvenega varstva
II.2.4)Opis javnega naročila:
Glejte internetni naslov v točki I.3.