II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
acord-cadru pe o perioada de 24 luni in vederea furnizarii de materiale de protectie pt combaterea covid-19 si a altor boli transmisibile
Număr de referinţă: 4266146/021/68071
II.1.2)Cod CPV principal44192000 Alte materiale de construcţii diverse
II.1.4)Descriere succintă:
Autoritatea contractantă va încheia acorduri-cadru pentru o perioadă de 24 luni. Produsele sunt destinate asigurării protecției personalului angajat, a persoanelor private de libertate custodiate, precum și a celor care desfășoară activități lucrative în cadrul Penitenciarului-Spital București Jilava împotriva infectării cu virusul Sars Cov2 și a altor boli transmisibile. Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unor acorduri cadru în vederea furnizării pe o perioada de 24 luni, asigurând în acest fel materialele necesare desfășurării în condiții optime a activității sale specifice de spital suport.În conformitate cu prevederile art. 141 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, autoritatea contractantă a stabilit obiectul fiecărui lot, pe baze cantitative, adaptând dimensiunea contractelor individuale astfel încât să corespundă mai bine capacităţii întreprinderilor mici şi mijlocii și pe baze calitative, în conformitate cu diferitele produse, pentru a adapta conţinutul contractelor individuale mai îndeaproape la sectoarele specializate ale IMM-urilor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 2 007 075.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 11
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 11
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
MASCA FFP3 FARA SUPAPA DE EXPIRATIE
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18143000 Echipamente de protecţie
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
CANT MIN 600 BUC -CANT MAX 3000 BUC
MASCA FFP3 CU SUPAPA DE EXPIRATIE
Lot nr.: 9
CANT MIN 200 BUC -CANT MAX 2000 BUC
COMBINEZON DE PROTECTIE CU GLUGA
Lot nr.: 2
CANT MIN 5000 BUC -CANT MAX 51000 BUC
CANT MIN 2000 BUC -CANT MAX 28000 BUC
VIZIERA/ECRAN DE PROTECTIE
Lot nr.: 10
CANT MIN 400 BUC -CANT MAX 3000 BUC
MASCA FFP2/KN95 FARA SUPAPA DE EXPIRATIE
Lot nr.: 7
CANT MIN 10000 BUC -CANT MAX 65000 BUC
HALAT UF NESTERIL IMPERMEABIL
Lot nr.: 3
CANT MIN 1500 BUC -CANT MAX 21000 BUC
MASCA CHIRURGICALA CU 3 PLIURI
Lot nr.: 6
CANT MIN 40000 BUC -CANT MAX 350000 BUC
LENJERIE DE PAT DE UNICA FOLOSINTA
Lot nr.: 4
CANT MIN 500 BUC -CANT MAX 2500 BUC
BOTOSI INALTI DE POLIPROPILENA IMPERMEABILI
Lot nr.: 11
CANT MIN 3000 PERECHI-CANT MAX 52000 PERECHI
PIJAMA DE UNICA FOLOSINTA
Lot nr.: 5
CANT MIN 200 BUC -CANT MAX 2400 BUC