Vállalkozási szerződés keretében élelmiszer-biztonsági és élelmiszer-minőségi felügyeleti rendszer fejlesztése, üzemeltetése és az ehhez kapcsolódó elektronikus információs rendszer biztosítása Ajánlatkérő részére.
Nyertes ajánlattevő feladata vállalkozási szerződés keretében élelmiszer-biztonsági és élelmiszer-minőségi felügyeleti rendszer üzemeltetése és az ehhez kapcsolódó elektronikus információs rendszer biztosítása, valamint intézményi felmérések, oktatások és vizsgák lebonyolítása az alábbiakban és a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint:
2. Intézményi felmérések elvégzése az alábbi részfeladatok szerint:
- felületi mikrobiológiai felmérés: (élelmiszerrel érintkező és élelmiszerrel nem érintkező felületek, összesen 10 db felületi minta/egység - évente 2 alkalommal, összcsíraszám meghatározás, határértéken felüli minta esetén Enterobaktérium és E.coli meghatározás)
- élelmiszer hulladék vizsgálat: (étel összetevőnként, összesen 94 egységben/év)
- fogyasztói elégedettség: (gyermekek, pedagógusok, iskolai dolgozók összesen 94 egységben/év)
- készételek mikrobiológiai minőségének/megfelelőségének mérése: étel összetevőnként, összesen 3 db minta/egység, összecsíraszám meghatározás, szennyezett minta esetén Enterobaktérium, E.coli, Staphylococcus meghatározás (94 db egység/év)
-Speciális étkezési igények teljesítésének felmérése és ellenőrzése (összesen 94 egység)
-Élelmiszer allergének vizsgálata, 3 db felületi és 1 db készétel kvalitatív allergén vizsgálat, glutén, tej, tojás kimutatása (összesen 94 egység)
5. Egység és tevékenység specifikus HACCP dokumentáció elkészítése és az élelmiszer-biztonsági és élelmiszer-minőségi önellenőrzési rendszer biztosítása (94 db/év).
Egység= feladatellátási hely, általános vagy középiskolai főző/tálalókonyha.