Prezentul anunţ este doar un anunț de intenție
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Punerea în aplicare a unui flux de lucru multi-OMIC și inter-specii pentru a obține puncte de referință umane și valori orientative bazate pe sănătate (HBGV) din date in vitro cantitative
Număr de referinţă: OC/EFSA/IDATA/2022/01
II.1.2)Cod CPV principal73000000 Servicii de cercetare şi de dezvoltare şi servicii conexe de consultanţă
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul general al proiectului este de a defini, a valida și a aplica un flux de lucru standardizat (experimental și computațional) pentru obținerea de puncte de referință umane fiabile și de HBGV-uri utilizând abordări in vitro de vârf, și anume platforme organ-pe-cip (OoC) și puncte terminale multiple OMIC (transcriptomice, metabolomice, epigenomice).
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 3 250 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)73000000 Servicii de cercetare şi de dezvoltare şi servicii conexe de consultanţă
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lotul 1: Obiectivul general al proiectului este de a defini, a valida și a aplica un flux de lucru standardizat (experimental și computațional) pentru obținerea de puncte de referință umane fiabile și de HBGV-uri utilizând abordări in vitro de vârf, și anume platforme organ-pe-cip (OoC) și puncte terminale multiple OMIC (transcriptomice, metabolomice, epigenomice). În faza întâi, va fi selectat un set de substanțe bogate în date (6-12 compuși) și va fi utilizat pentru un screening toxicologic extins bazat pe profilarea OoC și multi-OMIC (transcriptomică, epigenomică, metabolomică). Datele nou generate vor fi utilizate pentru dezvoltarea și formarea unui flux bioinformatic adecvat pentru a prevedea informații mecaniciste, cum ar fi modul de acțiune, rezultatele adverse, principalii markeri biologici, punctele de referință in-vivo (utilizând modelarea IVIVE-PBK) și valorile orientative bazate pe sănătate. În etapa a doua, fluxul de lucru experimental și bioinformatic definit și testat în faza întâi va fi utilizat pentru a prevedea puncte de referință și informații mecaniciste pentru un nou set de aproximativ 50 de substanțe sau substanțe periculoase emergente pentru care există date limitate, cu mențiuni de sănătate pozitive legate de alimente și furaje.
Punerea în aplicare a unui flux de lucru multi-OMIC și inter-specii pentru a obține puncte de referință umane și valori orientative bazate pe sănătate (HBGV) din date in vitro cantitative/reanalizarea datelor CDT
Lot nr.: 2
Lotul 2: Lotul prevede reanalizarea datelor CTD (ctdbase.org) pentru a prevedea gruparea substanțelor chimice și pentru a interpreta rezultatele în lumina grupurilor de evaluare cumulative (CAG) stabilite recent pentru pesticide cu efecte asupra sistemului nervos, a tiroidei și a fătului. Acest pachet de lucru are ca scop să determine dacă utilizarea metodelor omicice ar genera CAG similare/comparabile. În acest caz, acesta ar oferi o mai bună înțelegere a modului de acțiune și a căilor adverse de reacție care stau la baza efectelor toxicologice și ar permite, de asemenea, identificarea altor substanțe chimice (în afara domeniului pesticidelor) care ar putea fi incluse în respectivele CAG.
Italija-Parma: Izvedba delovnega toka več „omik“ in med vrstami za izpeljavo človeških referenčnih točk in orientacijskih vrednosti, ki temeljijo na zdravju (HBGV), iz kvantitativnih podatkov in vitro
2022/S 030-073020
Predhodno informativno obvestilo
To obvestilo je samo za predhodno obveščanje
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Izvedba delovnega toka več „omik“ in med vrstami za izpeljavo človeških referenčnih točk in orientacijskih vrednosti, ki temeljijo na zdravju (HBGV), iz kvantitativnih podatkov in vitro
Referenčna številka dokumenta: OC/EFSA/IDATA/2022/01
II.1.2)Glavna koda CPV73000000 Storitve na področju raziskav in razvoja ter s tem povezane svetovalne storitve
II.1.4)Kratek opis:
Glavni cilj projekta je opredeliti, potrditi in uporabiti standardizirani delovni tok (eksperimentalni in računalniški) za izpeljavo zanesljivih človeških referenčnih točk in orientacijskih vrednosti, ki temeljijo na zdravju (Health-based Guidance Values – HBGV) z uporabo vrhunskih pristopov in vitro, in sicer platform organov na čipu (organ-on-a-chip – OoC) in končnih točk več „omik“ (transkriptomike, metabolomike, epigenomike).
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 3 250 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: da
II.2)Opis
II.2.1)Naslov:
Št. sklopa: 1
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV73000000 Storitve na področju raziskav in razvoja ter s tem povezane svetovalne storitve
II.2.4)Opis javnega naročila:
Sklop 1: Glavni cilj projekta je opredeliti, potrditi in uporabiti standardizirani delovni tok (eksperimentalni in računalniški) za izpeljavo zanesljivih človeških referenčnih točk in orientacijskih vrednosti, ki temeljijo na zdravju (Health-based Guidance Values – HBGV) z uporabo vrhunskih pristopov in vitro, in sicer platform organov na čipu (organ-on-a-chip – OoC) in končnih točk več „omik“ (transkriptomike, metabolomike, epigenomike). V prvi fazi bo izbran nabor snovi, bogatih s podatki (6 do 12 spojin), ki bo uporabljen za obsežno toksikološko pregledovanje na podlagi profiliranja OoC in več „omik“ (transkriptomike, epigenomike, metabolomike). Na novo ustvarjeni podatki bodo uporabljeni za razvoj in usposabljanje bioinformatičnega načrta, primernega za napovedovanje mehanističnih informacij, kot so način delovanja, neželeni izidi, ključni biomarkerji, referenčne točke in vivo (z uporabo modeliranja IVIVE-PBK) in referenčne vrednosti, ki temeljijo na zdravju. V drugi fazi se bo eksperimentalni in bioinformatični delovni tok, opredeljen in preskušen v prvi fazi, uporabljal za napovedovanje referenčnih točk in mehanističnih informacij za nov nabor približno 50 novih nevarnih snovi s skromnimi podatki ali snovi s pozitivnimi zdravstvenimi trditvami v zvezi s hrano in krmo.
Izvedba delovnega toka več „omik“ in med vrstami za izpeljavo človeških referenčnih točk in HBGV iz kvantitativnih podatkov in vitro/ponovne analize podatkov CDT
Št. sklopa: 2
Sklop 2: Sklop predvideva ponovno analizo podatkov CTD (ctdbase.org) za napovedovanje združevanja kemikalij in interpretacijo rezultatov v luči kumulativnih ocenjevalnih skupin (cumulative assessment groups – CAG), ki so bile nedavno vzpostavljene za pesticide z učinki na živčni sistem, ščitnico in plod. Cilj tega delovnega paketa je ugotoviti, ali bi uporaba pristopov „omik“ prinesla podobne/primerljive CAG. V tem primeru bi zagotovil nadaljnji vpogled v način delovanja in neželene poti izida, na katerih temeljijo toksikološki učinki, ter omogočil tudi identifikacijo drugih kemikalij (zunaj področja uporabe pesticidov), ki bi se lahko vključile v navedene CAG.